Про Андрія Мацолу

Андрій Мацола – український підприємець, меценат і громадський діяч. Його різнопланова діяльність відображена у відповідних розділах цього сайту. Короткий життєпис, поданий нижче, має ознайомчий характер.

Андрій Миколайович Мацола народився у Львові 4 серпня 1977 року. Середню спеціальну освіту здобув у Львівському фінансово-кредитному коледжі, а вищу – в Тернопільській академії народного господарства за спеціальністю «Міжнародна економіка» (2001 р., диплом магістра). З 2012 року Андрій Мацола – студент Київської православної богословської академії.

photo

Підприємець

Успішна бізнесова діяльність Андрія Мацоли – яскравий приклад патріотичного підприємництва. Йому вдалося перетворити локальну пивоварню в національного виробника. Спочатку у 1998 році він заснував дистриб'юторську компанію «Олмар», яка вже 2000 року стала найбільшим дистриб'ютором пива на заході України. У 2002 році збудував у Львові експериментальний завод «Галицький бровар», де готували пиво за давно забутими рецептами.

У 2004 році Андрій Мацола разом з родиною заснував «Першу приватну броварню», яка 2007 року стала учасником програми з енергозбереження для малого та середнього бізнесу UKEEP та отримала перші інвестиції Європейського банку реконструкції та розвитку – 17,6 млн доларів США. У 2012 році ЄБРР разом з німецьким концерном Oettinger та міжнародною групою Oasis CIS увійшов до складу акціонерів компанії. З 2012 року «Перша приватна броварня» здійснює управління двома пивзаводами – у Львові та в Радомишлі — сумарною потужністю 2,3 млн гектолітрів пива на рік. Андрій Мацола є найбільшим акціонером та виконавчим директором (СЕО) компанії.

photo

Громадський діяч і меценат

З 2015 року Андрій Мацола є учасником ініціативи «21 листопада», мета якої – актуалізація цінностей сучасних українців та їхнє поширення. До складу громадського об’єднання увійшли майже чотири десятки найвизначніших представників української науки та мистецтва, підприємців, релігійних та громадських діячів, представників різних національностей і конфесій, які фактично репрезентують народ України в усьому його різноманітті.

Ініціатива «21 листопада» є втіленням нової тенденції колективного лідерства, утвердженої Майданом. Учасники Ініціативи живуть за задекларованими цінностями, в рамках діяльності Ініціативи не займаються політикою та не ведуть бізнес. Натомість реалізують власні проекти та надають всебічну підтримку іншим проектам у напрямках медіа, культури, освіти, суспільства, науки та інновацій, що впливають на розвиток європейських цінностей сучасних українців.

15 листопада 2016 року в Києві відкрився Центр практичної допомоги захисникам України AXIOS. Ідея заснування Центру належить колишнім учасникам АТО, проте втілити її в життя вдалося завдяки ініціативі та підтримці Андрія Мацоли. Центр AXIOS є недержавним провайдером послуг зі сприяння зайнятості, навчання та правової підтримки захисників України та членів їхніх родин. Тут працює група професійних психологів, юристів, HR-ів. Широкий спектр заходів дозволяє посилити підтримку бійців та допомогти швидше інтегруватися в мирне життя. Місію Центру практичної допомоги захисникам України AXIOS схвалив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Усі послуги Центру безкоштовні.

«Я завжди захоплювався людьми, які попри біль та втрати, не нарікали на життя, не ображалися на всіх довкола, не опускали руки. Я захоплююсь людьми, які попри найважчі складнощі знаходять в собі сили боротися і перемагати. Саме такі Люди, Люди з великої літери, звертаються до нашого центру AXIOS. Саме таких, загартованих, але незламних хлопців, я зустрів на проекті «Переможці», – розповів Андрій Мацола. – Спілкуючись з ними, розумієш, наскільки сильні вони – і духовно, і фізично. Наша задача – допомогти їм жити повноцінним життям, зробити їх щасливими. Це не складно. Достатньо просто підтримати, поділитися своїми можливостями, та найголовніше – бути другом.»

У 2015 році телеканал «1+1» і «Перша приватна броварня» розпочали мультимедійний просвітницький проект «Моя країна. Прекрасна і незалежна», в якому показали найгарніші куточки України з висоти пташиного польоту. «Кожен українець, яку справу він би не робив, хоче жити гідно і відчувати гордість за свою країну, за те, що ми — українці», — зазначив з цього приводу Андрій Мацола.

photo

Підтримка церкви та освіти

Щороку за підтримки Андрія Мацоли студенти Київської та Волинської православних богословських академій їздять на навчання в Університет Аристотеля в Салоніках — найбільший навчальний заклад Греції.

У 2016 році Андрій Мацола сприяв появі відкритого Православного університету Святої Софії на базі Національного заповідника «Софія Київська» в Києві. Це сучасний освітній заклад некласичного типу, відкритий до новітніх технологій, відкритий до суспільства. Метою його є популяризація загальнолюдських європейських біблійних цінностей, означення цінностей сучасних українців з подальшою репрезентацією світовій спільноті. Також Університет ставить собі за мету обговорення проблем реформування суспільства, проблем і шляхів відновлення єдності Українського Православ’я, проблем майбутнього всієї української релігійної спільноти як єдиної спільноти представників різних конфесій. Він є майданчиком для спілкування, дискусій, освіти й просвіти.

«Кожна країна має свої національні ідеї. На мою думку, однією з таких для України повинна бути – розвиток молодого покоління. У це треба інвестувати не менше свого часу і зусиль, ніж в обороноздатність країни чи інші важливі напрямки, — зазначив у коментарі з цього приводу Андрій Мацола.
Сьогодні важливо здобувати знання не тільки в економіці, математиці, фізиці, хімії, а й у тому, як жити в суспільстві. А відносини між людьми повинні регулюватися не зовнішніми чинниками, а внутрішніми, духовними цінностями», — підкреслив він.
photo

Підтримка культури та мистецтва

У травні 2016 року «Перша приватна броварня» виступила партнером фестивалю «День Києва. Свято вільних людей», що проходив у столиці до Дня міста.

«Я вже більше 5 років живу в Києві і встиг полюбити це місто, полюбити тих, хто в ньому живе. Я завжди вважав, що кожна людина повинна робити щось безпосередньо для суспільства, того оточення, в якому вона живе. Для киян та гостей столиці, незалежно від їхніх особистих культурних переваг, віку, громадянської позиції, ми з однодумцями хочемо зробити подію європейського рівня, культурну і розважальну одночасно. «Свято вільних людей» — фестиваль для тих, хто робить нашу країну вільною, в місті, де народилася і відроджується наша незалежність», — розповів про фестиваль Андрій Мацола.

У червні 2016 року Андрій Мацола сприяв організації концертного туру Олега Скрипки та гурту «Воплі Відоплясова» на передовій у зоні АТО в Донецькій області. Музиканти зіграли три концерти для бійців біля Селидового, Мар'їнки та Костянтинівки.

photo

Підтримка спорту

Андрій Мацола з дитинства захоплювався боксом. Виснажливі тренування навчили його тримати удар не тільки на рингу, а й у бізнесі.

З 2012 р. «Перша приватна броваря» за ініціативи Андрія Мацоли є офіційним спонсором Федерації біатлону України.

З 2015 р. він підтримує любительський спорт в Україні. Компанія є спонсором баскетбольної команди національного університету «Києво-Могилянська академія» та футбольної команди «Катандзаро».

У червні 2017 року Андрій Мацола обраний віце-президентом Федерації футболу України. З 2017 р. «Перша приватна броварня» є преміум-спонсором Національної збірної команди України з футболу.

Цього ж року за ініціативи Андрія Мацоли створений фан-рух «Вірні збірній». Мета фан-руху – сформувати збірну вболівальників, яка підтримуватиме українських гравців незалежно від результату конкретного матчу і покаже, що українці вміють уболівати красиво та від усього серця.

Особисте життя

Андрій Мацола одружений, виховує чотирьох синів.

«Коли ти стаєш батьком у 20 років, 25 або 35, — це кожного разу новий досвід, це кожного разу інші емоції. Але найважливіше, на мою думку, що потрібно розуміти всім батькам, це те, що діти – не твоя власність. Це твоя відповідальність. Важливо також, щоб вони не виросли в тепличних умовах, інакше загроза ізоляції від світу неминуча. Дитину треба виховувати з розумінням, що вона – вільна особистість і має сама нести відповідальність за свої вчинки», — вважає Андрій Мацола.