Розвиток громадянського суспільства

Розвиток громадянського суспільства

В умовах внутрішніх реформ громадянське суспільство — важлива складова у розбудові сильної демократичної держави. Тому суспільні інститути стали обов’язковим чинником, який забезпечує сталий розвиток України.

Ініціатива «21 листопада»

Андрій Мацола є учасником Ініціативи «21 листопада» – спільноти представників української науки й мистецтва, підприємців, релігійних та громадських діячів, вчених.

Учасниками Ініціативи також є Михайло Винницький, Володимир В'ятрович, єпископ Борис Ґудзяк, Ваче Давтян, Сергій Дацюк, Андрій Длігач, Сергій Жадан, Євген Захаров, Йосип Зисельс, муфтій Саїд Ісмагілов, Кирило Карабіц, Вахтанг Кіпіані, протоієрей Георгій Коваленко, Олександра Коваль, Всеволод Кожемяко, Саша Кольцова, Олександр Ксенофонтов, Андрій Курков, Дмитро Кутовий, Володимир Лавренчук, Руслана Лижичко, Юрій Логуш, Олександр Пасхавер, Данило Пасько, Валерій Пекар, Мирослав Попович, Світлана Ройз, Олександр Ройтбурд, Ярослав Рущишин, Ахтем Сеїтаблаєв, Віталій Сич, Олександр Ткаченко, Влад Троїцький, Андрій Федорів, Євген Уткін.

Учасники Ініціативи «21 листопада» об'єдналися 21 листопада 2014 року для утвердження в Україні європейських цінностей і поширення світом українських цінностей.

«Українські книги – у школи!»

Проект був заснований у травні 2016 року як громадянська кампанія з придбання нових та збору вживаних книг для потреб бібліотек середніх шкіл м. Києва – «Українські книги – у школи столиці!» (ініціатор – Павло Тарасюк). Від самого початку громадянської кампанії Андрій Мацола активно підтримував її фінансово – за півтора року на суму понад 800 тисяч грн.

Також до громадянської кампанії «Українські книги – у школи столиці!» долучились представники національної інтелігенції (Євгенія Кононенко, Максим Стріха, Ольга Кобець, Євген Петренко та ін.), народні депутати України та депутати Київської міської ради; сотні киян передали до пунктів збору загалом більше 15 000 томів україномовної літератури.

Від початку 2017 року українські книги також направляються на Донбас. Понад 50 комплектів книг одержали навчальні заклади та установи культури в м. Краматорську (Донецька область), м. Сєвєродонецьку та м. Станиця Луганська (Луганська область).

У липні 2017 року Павла Тарасюка та його соратників на продовження кампанії «Українські книги – у школи Донбасу!» благословив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Станом на вересень 2017 року в рамках проекту «Українські книги – у школи!» було передано понад 30 тисяч книг до майже 200 шкіл, бібліотек та центрів Києва та Донбасу.


Громадський Дослідницький Інститут «Відповідальне Суспільство»

Інститут «Відповідальне суспільство» здійснює оперативну координацію всіх гуманітарних проектів Андрія Мацоли.

Також із вересня 2017 року Інститут «Відповідальне суспільство» реалізовує програму «Дослідження ціннісних орієнтирів громадян України», що відповідає одному з пріоритетів Ініціативи «21 листопада».

Інститут солідарності громад (партнерський проект)

Громадська організація «Громадянська ініціатива Романа Мацоли «Інститут солідарності громад» створена 2015 року братом Андрія Мацоли – народним депутатом України Романом Мацолою.

Метою діяльності «Інституту солідарності громад» є забезпечення якісних змін на рівні села/міста згідно з принципом «Гідне життя кожного — в єдності інтересів громад». Організація працює задля розвитку громад Шепетівського, Славутського та Полонського районів, а також міст обласного підпорядкування Славута та Шепетівка (Хмельницька область, виборчий округ Романа Мацоли).

«Інститут солідарності громад» проводить навчання представників органів місцевого самоврядування, фінансує індивідуальні стипендії, постійно проводить конкурси мікрогрантів для реалізації важливих соціально значимих проектів.

Дякуємо за цікавість та бажання долучитися до проектів з розвитку громадянського суспільства!

Нижче ви можете ознайомитися з детальнішою інформацією про наші ініціативи та способи їх підтримати.

Ініціатива «21 листопада»

21

Якщо Ви бажаєте дізнатись більше про освітні проекти Андрія Мацоли, стати їхнім учасником або допомогти в їхній реалізації як волонтер, будь ласка, авторизуйтесь на сайті через соціальну мережу Facebook

Наступний проект
Відродження духовної спадщини