Андрій Мацола взяв участь у зустрічі з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Майклом Помпео

15:01 31.01.2020 Андрій Мацола
2564

31 січня 2020 р. Голова меценатської ради Митрополичого фонду Православної Церкви України А. Мацола взяв участь у зустрічі з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки М. Помпео. Зустріч відбулась в рамках офіційного візиту Державного секретаря США до України, під час якої Майкл Р. Помпео відвідав Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир та поспілкувався з Предстоятелем Православної Церкви України, Блаженнійшим Митрополитом Київським та всієї України Епіфанієм.

У зустрічі також взяли участь: у складі делегації ПЦУ – Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк), Голова меценатської ради «Митрополичого Фонду Православної Церкви України» Андрій Мацола, юридичні радники Його Блаженства Андрій Романчук та Мар‘ян Мартинюк; в складі делегації зі США – Тимчасовий повірений у справах Сполучених Штатів Америки в Україні Крістіна Квін, виконуючий обов’язки помічника Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Рікер, речниця Держдепартаменту Ортегус Морган та старший радник Держсекретаря Мері Кіссел.

Під час зустрічі, Предстоятель розповів гостю про становлення Православної Церкви України, взаємодію з суспільством та державою, а також розширення міжнародних зв‘язків ПЦУ.

Особливу увагу було приділено викликам для помісної Української Православної Церкви, зокрема на тимчасово окупованих Росією територіях Донбасу та Криму. Росія, як де-факто відповідальна за стан на окупованих нею територіях, повинна дотримуватися міжнародних стандартів у питанні свободи релігії і віросповідання, зокрема припинити переслідування і систематичне обмеження прав духовенства і громад Православної Церкви України.

Блаженнійший Владика висловив вдячність американській стороні за тверду і надійну підтримку України як у контексті протидії зовнішнім викликам, з якими продовжує стикатися наша країна, так і на шляху державотворення та демократичних реформ.

Митрополит Епіфаній закликав продовжувати цю підтримку та посилювати санкційне стримування Росії до повного припинення порушення прав людини на окупованих територіях, їхнього звільнення від окупації та відновлення територіальної цілісності України, її суверенітету в межах міжнародно визнаних кордонів.

Було обговорено також інші питання і домовлено про подальшу підтримку двосторонніх контактів, особливо у сфері захисту свободи совісті та віросповідання.

Після зустрічі Держсекретар оглянув кафедральний Свято-Михайлівський Золотоверхий собор.За матеріалами прес-служби Київської Митрополії ПЦУ.

Повернутися до проекту
Фан-рух «Вірні збірній»