Вселенський Патріарх присвоїв Андрію Мацолі почесний титул архонта

12:08 25.08.2021 Андрій Мацола
431

Вселенський Патріарх Варфоломій присвоїв титул архонта меценату Української Православної Церкви Андрію Мацолі – голові Меценатської ради Митрополичого фонду Православної Церкви України, підприємцю та громадському діячу. Урочиста молитва та церемонія вручення відзнаки відбулися 23 серпня 2021 року у Митрополичому домі – резиденції Предстоятеля Православної Церкви України, яка була відреставрована меценатською турботою дружини Андрія Мацоли Світланою.
Звертаючись до Андрія Мацоли та до гостей заходу, Патріарх Варфоломій зазначив, що Церква-Мати впродовж багатьох століть по всьому світу відзначає достойних людей цією високою нагородою: «Материнська Церква Константинополя з візантійських часів, тобто впродовж багатьох століть, удостоює честі окремих осіб, які роблять значний внесок в її розвиток, надаючи все те, що вони можуть дати Церкві: чи то матеріальні блага, чи моральні».

Вселенський Патріарх наголосив, що нагородження відбулося за поданням Предстоятеля Православної Церкви України.

«Блаженнійший Митрополит Епіфаній звернувся з такою пропозицією, розказавши про весь той внесок, який Ви робите в розвиток Православної Церкви України і ми з радістю прийняли цю пропозицію і надали Вам почесний титул архонта Константинопольської Церкви. Ми, обидва Предстоятелі, хочемо відзначити Вас і хочемо подякувати за те, що Ви намагаєтеся створити міцне підґрунтя для цієї молодої Церкви, яка ще тільки зароджується і розвивається, і Ви якраз є серед тих людей, завдяки яким вона почала своє життя і живе», – додав Його Всесвятість.

На завершення Його Всесвятість побажав Андрію Мацолі та його родині міцного здоров’я й допомоги Божої у всіх добрих справах.

«Я молюся за те, щоби Бог допомагав Вам. Вітаю Вас та бажаю вам всього найкращого і Божого благословіння», – сказав Патріарх Варфоломій

Своєю чергою Мацола написав подячну публікацію на своїй сторінці у Facebook.

“Зустріч з Його Всесвятістю Патріархом Варфоломієм завжди викликає особливий душевний стан. Його важко описати словами, проте він незмінно дає велику мотивацію працювати ще більше. Сьогодні знову мав можливість пережити ці відчуття”, – написав Мацола.Фото прес-служба ПЦУ.

Повернутися до проекту
Відродження духовної спадщини