"Готуємо усім любителям пива екзотичний сюрприз", - Андрій Мацола

17:04 20.04.2018 Андрій Мацола
1028

Готуючись до нового жаркого сезону пивовар Андрій Мацола приготував любителям унікального пива особливий сюрприз - смачне екзотичне пиво з незвичайним присмаком, історія якого починалася в Каліфорнії.

"Подорож крафтовими пивоварнями США змусила мене багато над чим задуматися. Я побачив абсолютно іншу культуру споживання пива, де це не просто напій, а справжнє мистецтво. А кожен пивовар — по-своєму, художник. Він завжди сам «творить» на пивоварні, особисто розливає пиво й спілкується з клієнтами, знаючи відгуки про свій продукт ручної роботи з перших вуст. Пиво в США — абсолютно не привід напитися або захмеліти. Для цих цілей є міцніші напої. Пиво — це хороший привід провести час з друзями, з задоволенням від смаку й спілкування, особливо коли приходить теплий сезон", - розповідає Андрій Мацола на своїй сторінці у Facebook.

Під час подорожі до США Андрій Мацола зустрівся з Дейвом Моблі - співвласником крафтової пивоварні, який не тільки фінансує виробництво, але й за першим столом розливає пиво клієнтам. Адже, крафтового пивовара повинні знати в обличчя — це закон. В гості до цієї людини українського пивовара привів випадок:

Моїм завданням було вивчити ринок крафту, тому в супермаркеті я намагався брати для дегустації всі незнайомі сорти. Але більшість з них виявилася дуже гіркою, і мені не сподобалася. І ось у мене в руках опинилася пляшка, на якій було написано ні багато ні мало «Відрижка бобра". Скажімо відверто, не найапетитніша назва. Але ще більше я здивувався, прочитавши на етикетці, що це крафтове пиво з арахісовим маслом. Здавалося б, абсолютно несумісні продукти! Але тільки не в США, де арахісове масло — це культовий продукт, знайомий кожному з дитинства завдяки арахісовій пасті, з якої починається кожен ранок. Як зараз пам'ятаю, що відкрив цю пляшку з передчуттям грубого гіркого смаку. Але тільки зробив перший ковток, не повірив своїм смаковим рецепторам. Це було щось неймовірне — дуже насичений смак з приємним присмаком арахісу. Але при цьому ти розумієш, що це пиво, причому добірного сорту.

Цей візит на пивоварню мене надихнув і наштовхнув на думку про нові рецепти, які ми вже практично реалізували. Сидячи в американському барі, я зрозумів, що потрібно подарувати схоже смачне екзотичне пиво з незвичайним присмаком всім українцям, зваривши його за доступною ціною. Очевидно, що пиво з назвою «Відрижка бобра» у нас продаватися не буде — надто вже різні менталітет і гумор)) Інша справа — смак. В нашому випадку — з нашими звичками, смаками й менталітетом — знайшлися інші форми для крафтового пива в рамках проекту Insider Craft Hub, і вже дуже скоро їх можна буде спробувати.

Повернутися до проекту
Центр практичної допомоги захисникам України Axios