"З-поміж інших видів спорту теніс, як на мене, - одна з найбільш влучних аналогій ділових переговорів і взагалі комунікації", - Андрій Мацола

14:06 27.06.2019 Андрій Мацола
253

Відомий бізнесмен, пивовар Андрій Мацола поділився враженнями від гри у теніс та порівняв тенісний матч з діловими переговорами, адже у тенісі, як і в бізнесі, успіх приходить завдяки поєднанню належної підготовки, стратегії та концентрації на кожному русі.

"З-поміж інших видів спорту теніс, як на мене, - одна з найбільш влучних аналогій ділових переговорів і взагалі комунікації.

У тенісі, як і в бізнесі, успіх приходить завдяки поєднанню належної підготовки, стратегії, концентрації на кожному русі. Подачі й відбивання - це ніби серія аргументів і контраргументів. Бути вчасним, бути влучним, відчувати суперника й передбачати його думки та дії. Вести діалог, не поступаючись своєю позицією, використовувати кожен шанс, щоб збільшити свій відрив. Це все вкрай корисні навички для ділової людини.

У тенісі є такий термін - геймбол. Це одне очко, яке відділяє тебе від перемоги в геймі. Дуже символічно: перемога ніколи не буває майже перемогою. Вона або є, або вислизає в останню мить, якщо ти розслабишся і почнеш зарано святкувати. І такі ситуації трапляються не лише в тенісі.

А ще на корті немає місця для агресії. Так, ви на певний час опиняєтесь по різні боки сітки. Кожен прагне власної перемоги, але ж гра не робить вас ворогами. І це, як на мене, той принцип, який варто застосовувати в житті загалом і в бізнесі зокрема", - пише на своїй сторінці у facebook Андрій Мацола.

Повернутися до проекту
Освітні проекти